O bezpieczeństwie seniorów w gryfickim kościele - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Aktualności

O bezpieczeństwie seniorów w gryfickim kościele

We wtorek 21 marca 2017 r w kościele pw Najświętszego Serca Pana Jezusa odbyło się spotkanie z seniorami. W spotkaniu tym uczestniczyli funkcjonariusze policji z gryfickiej komendy. Omawiano tematy związane z bezpieczeństwem osób starszych. Policjanci rozdali zebranym ulotki profilaktyczne.

W pierwszym dniu wiosny w kościele pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa w Gryficach odbyło się spotkanie poświęcone bezpieczeństwu seniorów. Organizatorem spotkania był proboszcz parafii Ks. Ireneusz Pastryk oraz gryficka policja. Celem prelekcji było przekazanie informacji dotyczących przede wszystkim bezpieczeństwa seniorów. Przedstawiono sytuacje, w jakich najczęściej padają ofiarą oszustów. Przestrzegano przed zbytnią ufnością wobec obcych o nie wpuszczaniu nieznanych osób do domu. Dotyczyły one różnych sytuacji z ich życia.

Dzielnicowa rejonu sierż. szt. Dorota Turowska, która brała udział w spotkaniu zaapelowała do zgromadzonych ludzi w kościele by w razie jakichkolwiek problemów, w których policjanci mogliby pomóc zgłaszali się do jednostki policji lub bezpośrednio do niej.

Na zakończenie rozdano wiernym ulotki z cennymi dla nich informacjami. Mundurowi zapowiedzieli kolejne tego typu spotkania.

 

sierż. szt. Agnieszka Podgórska