Wizyta policjantów w przedszkolu - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Aktualności

Wizyta policjantów w przedszkolu

W dniu 3 kwietnia 2017 r. Przedszkole Publiczne nr 1 w Gryficach odwiedzili policjanci- sierż. szt. Agnieszka Podgórska oraz sierż. szt. Cezary Pasternak- z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach, który jest jednocześnie tatą jednego z przedszkolaków. Dzieci z zainteresowaniem słuchały pogadanki z zakresu bezpieczeństwa, której celem było kształtowanie prawidłowych postaw i zachowań wśród najmłodszych.

Spotkanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Policjantka przybliżyła dzieciom zasady bezpiecznego poruszania się po drodze, zasady bezpieczeństwa podczas zabaw w ogrodzie przedszkolnym i w domu oraz zasady ograniczonego zaufania w stosunku do obcych. Jak zwykle szczególnym zainteresowaniem cieszyła się prezentacja wyposażenia policyjnego niezbędnego podczas wykonywania pracy.

Funkcjonariusze odpowiadali na pytania stawiane przez dzieci. Przedszkolaki bardzo chętnie przymierzały policyjne czapki i pozowały w nich do zdjęć. Odbyła się również krótka prezentacja podstawowego wyposażenia umundurowanego funkcjonariusza.

Na zakończenie policjanci wręczyli wszystkim przedszkolakom słodki upominek oraz materiały dydaktyczne w postaci elementarza zasad bezpieczeństwa.

Dzieci podziękowały funkcjonariuszom za dobre rady oraz wręczyły pamiątkowy dyplom. Zgodnie stwierdziły również , że po tym spotkaniu na pewno żaden z nich nie będzie obawiał się spotkania z policjantem i będzie wiedział, że jest on jego przyjacielem, który chętnie służy pomocą.

 

sierż. szt. Agnieszka Podgórska KPP Gryfice