Aktualności

„Cyberprzemoc w sieci” - Konferencja w Gryficach

Data publikacji 06.04.2017

We wtorek w Gryficach odbyła się konferencja pod hasłem „Cyberprzemoc w sieci”. Głównymi organizatorami spotkania była Poradnia Psychologiczno - Pedagogiczna w Gryficach, Komenda Powiatowa Policji w Gryficach oraz Prokuratura Rejonowa w Gryficach.

We wtorek w budynku Zachodniopomorskiej Szkole Biznesu w Gryficach odbyła się konferencja, której głównymi organizatorami była Poradnia Psychologiczno Pedagogiczna w Gryficach, Komenda Powiatowa Policji w Gryficach oraz Prokuratura Rejonowa w Gryficach.

W konferencji udział wzięli dyrektorzy i pedagodzy szkół, przedstawiciele placówek oświatowych oraz władz samorządowych a także innych instytucji m.in.. Pani Iwona Małek – Dyrektor Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryficach oraz Panie Halina Przerwa i Hanna Boguta z Oddziału Wydziału Nadzoru Pedagogicznego w Nowogardzie Kuratorium w Szczecinie

Konferencja poświęcona była głównie zagrożeniom płynącym z internetu, na które mogą być narażone szczególnie osoby młode tj. dzieci i młodzież szkolna.

Spotkanie rozpoczęło się od przywitania zaproszonych gości i wystąpienia Pana Ireneusza Wojciechowicza V – ce Starosty Powiatu Gryfickiego. Głos zabrał również mł. insp. Krzysztof Boguszewicz podkreślając w swoim wystąpieniu, że niezmiernie ważną rzeczą jest współpraca organów ścigania a więc Policji, Prokuratury z instytucjami zajmującymi się wychowaniem młodzieży i dzieci m.in. szkołami a także innymi instytucjami w celu przeciwdziałania zagrożeniom związanym z cyberprzemocą.

Podczas konferencji głos zabrali m.in. podkom. Zbigniew Frąckiewicz – Oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Gryficach , Panie Dorota Dobrosolska i Renata Bodnar - psycholodzy z Poradni Psychologiczno Pedagogicznej w Gryficach a także Pan Andrzej Mruk Prokurator Prokuratury Rejonowej w Gryficach.

W trakcie blisko dwugodzinnego wykładu poruszono tematy dotyczące bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w internecie, zagrożeń uzależnieniami behawioralnymi dzieci i młodzieży a także aspekty prawne i odpowiedzialność karną stosowania przemocy przy użyciu nowych technologi informacyjnych i komunikacyjnych nazywanej właśnie „cyberprzemocą”.

W konferencji udział wzięło 51 osób.

 

Powrót na górę strony