Aktualności

II Grand PriX Ziemi Gryiciekiej w Pływaniu z gryficką policją

W piątek tj. 5 maja 2017 roku na basenie miejskim w Gryficach odbył się drugi z trzech etapów zawodów pływackich o Grand Prix Ziemi Gryfickiej. W zawodach brały udział dzieci ze szkół podstawowych oraz gimnazjalnych z terenu gminy Gryfice. Organizatorami imprezy była gryficka policja oraz samorząd gminy.

5 maja 2017 r. o godzinie 10:00 na gryfickim basenie przy szkole podstawowej nr 4 w Gryficach odbyła się II edycja zawodów w pływaniu dzieci i młodzieży ze szkół podstawowych i gimnazjalnych Gminy Gryfice. Nad bezpieczeństwem młodych zawodników czuwali nauczyciele, ratownicy medyczni, ratownicy wodni a także policja. Cała impreza przebiegła w miłej atmosferze choć zmaganiom zawodników towarzyszyły gorące emocje.

Sportowe zmagania zakończyły się podziękowaniami i wręczeniem pamiątkowego dyplomu każdemu uczestnikowi przez obecnych na pływalni policjantów oraz ratowników wodnych.  Zawody odbywają się w trzech edycjach w których każdy zawodnik jest oceniany przez komisje i otrzymuje punkty. Zawodnicy, którzy zbiorą największą liczbę punktów otrzymają puchary, dyplomy i nagrody rzeczowe. III edycja zawodów „ I- Grand Prix Ziemi Gryfickiej w Pływaniu” odbędzie się w czerwcu. Udział gryfickiej policji w tym przedsięwzięciu jako organizatora to wyraz aprobaty i promowania zasad bezpiecznego zachowania się nad wodą, zdrowego stylu życia i uczciwej sportowej rywalizacji.