Sprawcy usiłowania zabicia psa zatrzymani - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Aktualności

Sprawcy usiłowania zabicia psa zatrzymani

W piątek mundurowi zatrzymali 68 -letnią kobietę i 64 – letniego mężczyznę, którzy próbowali zabić psa w Parku Miejskim w Gryficach. Para usłyszała już zarzuty usiłowania zabicia psa. Za to przestępstwo grozi im do 3 lat więzienia.

O całym zdarzeniu policję w Gryficach poinformowała dwójka młodych ludzi, którzy spacerowali w parku miejskim. Parę zaniepokoiło głośne skomlenie pasa dobiegające z zarośli. W związku z niepokojącymi odgłosami postanowili sprawdzić co się stało.

Gdy udali się w miejsce, z którego dobiegały odgłosy zwierzęcia, zauważyli jak starszy mężczyzna w obecności innej kobiety bije małego psa kijem, po czym ujęli 68 – letnią kobietę i 64 letniego mężczyznę.

Mundurowi, którzy niezwłocznie przybyli na miejsce dokonali zatrzymania 68 – latki i 64 – latka a psa rasy kundel przekazali lekarzowi weterynarii.

Starsi ludzie tj. mieszkańcy Gminy Gryfice tłumaczyli się, że chcieli uśpić pieska w lecznicy weterynarii ale się wstydzili dlatego postanowili załatwić sprawę na własną rękę. Powód swojego zachowania usprawiedliwiali chęcią skrócenia psu cierpień związanych jak twierdzili z jego wiekiem.

 

Jak się później okazało pies był bity narzędziem murarskim tj. kielnią i kijem, w wyniku odniesionych obrażeń zwierze musiało zostać poddane zabiegom chirurgicznym.

Zarówno 68 – letnia właścicielka psa, jak i jej 64 – letni krewny usłyszeli już zarzuty usiłowania zabicia psa i przyznali się do zarzucanych im czynów oraz poddali się dobrowolnie karze zaproponowanej przez Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Gryficach, tj jednego roku bezwzględnego pozbawienia wolności.

Za swoje zachowanie odpowiedzą przed sądem

Na szczególne uznanie zasługuje postawa osób tj dwójki młodych ludzi, którzy dzięki szybkiej reakcji i zdecydowanemu działaniu uratowali życie psa i powiadomili policję.

  • Sprawcy usiłowania zabicia psa zatrzymani
    Sprawcy usiłowania zabicia psa zatrzymani
  • Sprawcy usiłowania zabicia psa zatrzymani
    Sprawcy usiłowania zabicia psa zatrzymani