Nietrzeźwy kierowca zatrzymany. - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Aktualności

Nietrzeźwy kierowca zatrzymany.

Wczoraj funkcjonariusze prewencji z Gryfic zatrzymali nietrzeźwego kierowcę. Mężczyzna odpowie przed sądem za kierowanie samochodem w stanie nietrzeźwości, jazdę bez uprawnień i spowodowanie kolizji.

Wczoraj w nocy mundurowi zatrzymali 19 - latka, który w stanie nietrzeźwości kierował Oplem i na jednej z ulic miasta stracił panowanie nad pojazdem a następnie wjechał w ogrodzenie posesji. W wyniku tego zdarzenia obrażeń doznał pasażer, który jechał razem z nietrzeźwym kierowcą.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie kierowcy Opla 2,12 promila alkoholu.

Jak ustalili funkcjonariusze nietrzeźwy kierowca nie posiadał prawa jazdy. Mężczyzna usłysz już zarzut kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości, ponadto odpowie za wykroczenia tj kierowanie samochodem bez uprawnień oraz spowodowanie kolizji drogowej.

Przypomnijmy, że za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi kar do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów na okres od 1 roku nawet do 15 lat oraz wysoka grzywna wyrażona w stawkach dziennych. Sąd obligatoryjnie w takich przypadkach orzeka również obowiązek zapłaty świadczenia pieniężnego na Fundusz Pomocy Pokrzywdzonym oraz Pomocy Postpenitencjarnej w wysokości co najmniej 5 000 zł w przypadku osoby po raz pierwszy dopuszczającej się tego czynu, oraz nie mniejszej niż 10 000 złotych w przypadku gdy osoba po raz kolejny kierowała pojazdem w stanie nietrzeźwości.