Aktualności

Kręci mnie bezpieczeństwo ...nad wodą w Mrzeżynie.

W sobotę o godz 11:00 w porcie morskim w Mrzeżynie po raz 15 odbył się „Festyn Bezpieczna woda”. Organizatorem imprezy była Gmina Trzebiatów przy współpracy służb mundurowych w tym Policji. W ramach festynu gryficka policja prowadziła działania pod szyldem ogólnopolskiej akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo …. nad wodą” objętej honorowym patronatem przez Pana Mariusza Błaszczaka Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji.

Ogólnopolska akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo … nad wodą” jest poświęcona bezpieczeństwu osób przebywających nad wodą lub w wodzie.

Podczas festynu w porcie morskim w Mrzeżynie policjanci z Gryfic i Trzebiatowa wspólnie z  przedstawicielami innych służb m.in. Strażą Pożarną, Żandarmerią Wojskową, Strażą Graniczną, Strażą Miejską, Służbą Zdrowia, Służbą Leśną, WOPR – em  prowadzili działania, w czasie których rozmawiali z uczestnikami o właściwym  zachowaniu się na akwenach wodnych, w tym o zasadach bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania, uprawiania sportów wodnych a także odpowiedzialności prawnej związanej z niewłaściwym zachowaniem nad wodą.

Policyjne stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, funkcjonariusze wręczali turystom i mieszkańcom Gminy Trzebiatów materiały informacyjne dotyczące prowadzonej akcji. Każda osoba chętna mogła oznakować swój rower  oraz porozmawiać z policjantem na temat specyfiki policyjnej służby a także poznać zasady rekrutacji do służby w tej formacji.

 Podczas festynu odbył się pokaz sprzętu policyjnego. Dużym zainteresowaniem cieszył się policyjny pies służbowy Fado, który wspólnie ze swoim przewodnikiem zaprezentował ćwiczenie posłuszeństwa. Działania policji z Gryfic oraz Trzebiatowa wspierali funkcjonariusze Wydziału Prewencji Komendy Wojewódzkiej Policji z Sekcji Konnej.

Mundurowi rozmawiali także z osobami starszymi o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku  wskazując im szczególnie sposoby na to jak nie dać się oszukać.

Mieszkańcy Gminy Trzebiatów mogli spotkać się również i porozmawiać z dzielnicowym oraz uzyskać informacje na temat zasad korzystania z   z aplikacji „Moja Komenda” i Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Festyn przebiegł w spokojnej i miłej atmosferze. Liczne konkursy dla dzieci i młodzieży oraz spotkania z przedstawicielami służb mundurowych na specjalnie wyznaczonych stanowiskach  przeplatały się z pokazami działania i ćwiczeniami tych służb w różnych sytuacjach kryzysowych, m.in. utonięcia,  czy eksplozji.

Podczas imprezy w obecności przedstawicieli wszystkich służb współdziałających z policją Burmistrz Miasta i Gminy Trzebiatów Pan Józef Domański przekazał ratownikom WOPR – u „Błękitną Flagę” przyznaną dla kąpieliska w Mrzeżynie, poświadczającą spełnienie wysokich kryteriów jakościowych i bezpieczeństwa.

W imprezie udział wzięło ok  400 osób.

 

  • Kęci mnie bezpieczeństwo... nad wodą