Działania „Prędkość” w Powiecie Gryfickim - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Aktualności

Działania „Prędkość” w Powiecie Gryfickim

Od 28 do 30 lipca 2017 r. funkcjonariusze ruchu drogowego zachodniopomorskiej policji prowadzą działania „Prędkość” . W działaniach udział bierze również gryficka drogówka.

Od dziś aż do niedzieli wyłącznie policjanci z gryfickiej drogówki będą prowadzić działania pod nazwą „Prędkość” .

Podczas patrolowania dróg powiatu gryfickiego, funkcjonariusze będą zwracać uwagę na kierowców, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości.

Głównym celem prowadzonej akcji jest eliminowanie z ruchu piratów drogowych i poprawa bezpieczeństwa użytkowników dróg szczególnie w okresie letnim i weekendowym w związku z wakacyjnymi wyjazdami .

Pamiętajmy, że prędkość to jedna z głównych przyczyn wypadków na polskich drogach.

Oprócz wysokich mandatów w szczególnych przypadkach kierowca może stracić również prawo jazdy na okres 3 miesięcy, np. w sytuacji kiedy przekroczy dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o więcej niż 50 km/h.

To kolejna akcja policjantów ruchu drogowego z Gryfic. Przypomnijmy, że w  okresie od 14 do 16 lipca 2017 r. mundurowi z gryfickiej drogówki nałożyli 47 mandatów karnych na kierowców, którzy nie stosowali się do ograniczeń prędkości. Podczas prowadzonych działań prawo jazdy stracił także kierowca samochodu marki Volvo tj 57 – letni mieszkaniec Krakowa, który podróżując przez nasz powiat przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o 59 km/h.

Poza utratą prawa jazdy mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 zł oraz 10 pkt. karnymi.