Aktualności

Obcokrajowcy podejrzewani o kradzież pieniędzy zatrzymani.

W czwartek policjanci z Gryfic zatrzymali kobietę i mężczyznę tj. obcokrajowców podejrzewanych o dokonanie kradzieży pieniędzy m. in. w sklepach oraz restauracji na terenie powiatu gryfickiego i kamieńskiego.

25 – letni mężczyzna oraz 46 – letnia kobieta są podejrzewani o dokonanie szeregu kradzieży pieniędzy w sklepach i restauracjach na łączną sumę 1100 zł. Oboje działali na terenie powiatu kamieńskiego i gryfickiego - zawsze w ten sam sposób.

Pod pozorem zakupu towaru lub wymiany pieniędzy tj 500 - złotowego banknotu na „drobne”. odwracali uwagę ekspedienta zwracając rozmienioną sumę pieniędzy uszczuploną o skradziona kwotę, prosząc o zwrot wcześniej rozmienianego banknotu lub zwracając wcześniej zakupiony towar po czym szybko oddalali się.

Mundurowi po uzyskaniu informacji o zaistniałych zdarzeniach niezwłocznie przystąpili do działania. Dzięki zebranemu materiałowi dowodowemu, w tym zapisów z monitoringu, zeznań świadków oraz ustaleń w sprawie a także działań operacyjnych zatrzymali obcokrajowców na terenie kompleksu sklepów w Gryficach

Oboje usłyszeli zarzuty i przyznali się do zarzucanych im czynów.

W sobotę Sąd Rejonowy w Gryficach na wniosek Prokuratora Rejonowego w Gryficach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 – miesięcy wobec 25 letniego mężczyzny oraz 46 – letniej kobiety obecnie zamieszkałych na terenie Polski.

Sprawa ma charakter rozwojowy ponieważ pokrzywdzonych osób może być więcej.

Na chwilę obecną policja ustaliła pięciu pokrzywdzonych i zwraca się z prośbą o kontakt do wszystkich osób, które zostały pokrzywdzone w wyniku tego przestepczego działania a nie zgłaszały tego faktu policji.