Policyjne patrole rowerowe w Gryficach. - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Aktualności

Policyjne patrole rowerowe w Gryficach.

W czwartek mundurowi z Gryfic prowadzili działania w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego „Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych”. Spotykali się z osobami wypoczywającymi nad wodą i przypominali o zasadach bezpiecznego wypoczynku również w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo...nad wodą”.

Policyjny patrol rowerowy w ubiegły czwartek prowadził działania w ramach przedsięwzięcia profilaktycznego „Wpłyń na wyobraźnię swoją i innych”. Jest to III edycja projektu, którego głównym celem jest promowanie bezpiecznych zachowań nad wodą.

Podczas pełnionej służby funkcjonariusze odwiedzili m.in gryficki park miejski oraz przystań kajakową gdzie rozmawiali z wypoczywającymi rodzinami i dziećmi o bezpiecznym wypoczynku nad wodą, wręczając materiały edukacyjne w formie dziecięcych apteczek do udzielania pierwszej pomocy, które przygotowano w trzech różnych wariantach kolorystycznych i graficznych.

Wspomniane apteczki zawierają poza podstawowym zestawem do resuscytacji także pamiątkową maskotkę – breloczek i książeczkę instruktażowa dla dziecka i rodzica.

Policjanci oprócz wymienionych upominków dla dzieci wręczali również opaski bezpieczeństwa, na których rodzic może umieścić wpisany przez siebie numer telefonu, co sprzyja szybkiemu odnalezieniu dziecka np. podczas dużych imprez masowych, w trakcie wypoczynku nad wodą lub w innych okolicznościach.

Mundurowi również w ramach ogólnopolskiej akcji pod nazwą „Kręci mnie bezpieczeństwo... nad wodą”, nad którą honorowy patronat objął Pan Mariusz Błaszczak Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji, przypominali dorosłym o właściwych zachowaniach na akwenach wodnych, zasadach bezpiecznej kąpieli, bezpiecznego żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych.

Przypomnijmy, że zarówno rowery dla gryfickich policjantów jak i wspomniane materiały edukacyjne zostały zakupione i przekazane przez Wydział Prewencji KWP w Szczecinie we współpracy z Wojewódzkim Funduszem Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Szczecinie.

Z.F.