Aktualności

Dzielnicowi z Rewala spotkali się z kolonistami w Trzęsaczu.

Dzielnicowi z rewalskiego komisariatu spotkali się dziećmi, które przyjechały do Trzęsacza na kolonie. Mundurowi w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad … wodą” oraz działań „Bezpieczne wakacje 2017” rozmawiali o bezpieczeństwie podczas letniego wypoczynku i bezpiecznych zachowaniach nad wodą. W spotkaniu uczestniczyli również przedstawiciele innych służb współpracujących na co dzień z policją.

Bezpieczeństwo podczas wakacji to sprawa priorytetowa. Wakacje to okres urlopów i przerwy w nauce. Wypoczynek i czas wolny każdy z nas spędza w ulubiony przez siebie sposób. Wakacje to czas wyjazdów, biwaków, wycieczek. Podczas wakacji w większości spędzamy czas wolny na łonie natury tj. w górach, nad wodą lub w lesie. Mile spędzone chwile podczas wakacji są wspaniałą pamiątką pod warunkiem, że stosujemy zasady bezpieczeństwa.

W piątek dzielnicowi z Rewala spotkali się z uczestnikami koloni, którzy przyjechali do Trzęsacza. Mundurowi wspólnie z przedstawicielami Sanepidu, WOPR – u i Straży Pożarnej rozmawiali o szeroko pojętym bezpieczeństwie, poruszono m.in. tematy prawidłowego poruszania się po drodze, zachowania podczas kontaktu z osobą nieznajomą oraz zasadach bezpiecznego zachowania się nad wodą i bezpiecznego korzystania z kąpieli, a także zasadach postępowania w przypadku odłączenia się od grupy.

Funkcjonariusze udzielali również wskazówek jak postępować aby ustrzec się przed kradzieżą przedmiotów wartościowych tj. telefonu, pieniędzy. Przypomnieli również najmłodszym kolonistom o numerach alarmowych i właściwym ich wykorzystaniu.

Nie zabrakło  pytań o zwód policjanta oraz pracę dzielnicowego.

Spotkanie cieszyło się dużym zainteresowaniem i wzięło w nim udział ok 50 osób.