Aktualności

Dożynki Miejsko - Gminne w Gryficach i udział policjantów.

W sobotę po południu odbyły się Dożynki Miejsko – Gminne w Gryficach. Wśród uczestników, którzy wystawiali swoje stoiska nie zabrakło również gryfickiej policji. Funkcjonariusze rozmawiali z uczestnikami imprezy o szeroko pojętym bezpieczeństwie.

Podczas dożynek na specjalnie przygotowanym stoisku policyjnym mundurowi prowadzili rozmowy z uczestnikami imprezy, m.in. z osobami starszymi w ramach programu „Bezpieczny Senior” gdzie informowali osoby starsze o zagrożeniach, a także przedstawiali metody działania oszustów m.in. na wnuczka, policjanta, funkcjonariusza CBŚP.

W trakcie prowadzonych rozmów zwracano uwagę również osobom starszym na zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym oraz konieczność używania odblasków szczególnie po zmroku - wręczano opaski odblaskowe.

Policyjne stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem młodzieży oraz dzieci, rozmawiano m.in. o zawodzie policjanta i zasadach przyjęć do służby a także prowadzono prelekcje dla najmłodszych uczestników w ramach akcji „Bezpieczna droga do szkoły”.

Ważnym elementem prowadzonych spotkań był również temat „Cyberprzemocy” oraz problem przemocy w rodzinie w tym przemocy wobec dzieci.

Dzielnicowi rejonu obecni na imprezie rozmawiali o bezpieczeństwie i zdiagnozowanych problemach w swoich rejonach służbowych w ramach działań priorytetowych.