Aktualności

Pan Mrówka i Policjanci z wizytą w Szkole Podstawowej nr 3 w Gryficach.

Policjanci oraz przedstawiciele marketu „Mrówka” z Gryfic odwiedzili Szkołę Podstawową nr 3 w Gryficach. Podczas blisko czterogodzinnego spotkania funkcjonariusze przekazywali najmłodszym uczniom szkoły cenne informacje o bezpieczeństwie. Po każdym spotkaniu sympatyczna „Mrówka” wręczała dzieciom upominki w postaci opasek i zawieszek odblaskowych oraz częstowała słodyczami.

Wczoraj funkcjonariusze z gryfickiej komendy wspólnie z pracownikami marketu „Mrówka” z Gryfic odwiedzili najmłodszych uczniów Szkoły Podstawowej nr 3.

Podczas spotkań mundurowi przekazywali przedszkolakom oraz uczniom klas od 0 –do 3 cenne informacje na temat bezpieczeństwa, m.in. w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo ...przez cały rok szkolny” oraz „Bezpieczna droga do szkoły”.

W trakcie prowadzonych prelekcji funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi uczniami o bezpiecznym korzystaniu z drogi i przejść dla pieszych, wskazując również na konieczność używania elementów odblaskowych. Policjanci przypominali dzieciom jak bezpiecznie podróżować samochodem a maluchy zobowiązały się również przypominać rodzicom o poznanych zasadach.

Ważną częścią prowadzonych spotkań były rozmowy na temat właściwego postępowania podczas kontaktu z osobą nieznajomą lub groźnym psem czy dzikim zwierzęciem. Nie zabrakło również pytań o zawód policjanta.

Na zakończenie każdej lekcji „Pan Mrówka” wręczał dzieciom upominki w postaci zawieszek, opasek odblaskowych no i oczywiście słodyczy.

Wszyscy uczniowie aktywnie uczestniczyli w spotkaniach, które przebiegły w miłej atmosferze.