„Aktywny i Bezpieczny Senior” w Gryficach. - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Aktualności

„Aktywny i Bezpieczny Senior” w Gryficach.

W ubiegłym tygodniu w poniedziałek funkcjonariusze z Gryfic spotkali się członkami klubu seniora w Domu Kultury w Gryficach. Działania mundurowych były związane z nowym projektem "Aktywny i bezpieczny senior".

W ubiegłym tygodniu w poniedziałek funkcjonariusze z Gryfic spotkali się członkami klubu seniora w Domu Kultury w Gryficach. Działania mundurowych były związane z nowym projektem "Aktywny i bezpieczny senior" realizowanym przez policję zachodniopomorską wspólnie ze Stowarzyszeniem SOS dla Rodziny przy wsparciu finansowym rządowego programu Razem bezpieczniej - angażującego starsze osoby do działania na rzecz profilaktyki.

W spotkaniu udział wzięło ok 50 seniorów. Podczas warsztatów uczestnikom zaprezentowano 6 filmów tj. „Oszustwo na policjanta”, „Przy bankomacie”, „Bezpieczeństwo w ruchu drogowym”, „Przemoc domowa”, „Na szklankę wody” i „Samotność”, które powstały w ramach projektu, a w których wystąpili wolontariusze 60+.

Po wyświetleniu każdego z filmów policjanci tłumaczyli osobom starszym, jak powinni zadbać o swoje bezpieczeństwo i postępować w sytuacji zagrożenia. W trakcie warsztatów funkcjonariusze tłumaczyli między innymi metody działania oszustów( na wnuczka, na policjanta) i uwrażliwiali seniorów na fakt, iż nie każda osoba jest tym za kogo się podaje a ich dobre intencje i naiwność w konsekwencji mogą doprowadzić do wielkiego nieszczęścia.

 

Na zakończenie spotkania, które upłynęło w miłej atmosferze mundurowi wręczyli osobom starszym upominki w postaci breloczków alarmowych emitujących głośny dźwięk o sile 90-100 decybeli a także materiały informacyjne w postaci ulotek.

  • „Aktywny i Bezpieczny Senior” w Gryficach.
  • „Aktywny i Bezpieczny Senior” w Gryficach.
  • „Aktywny i Bezpieczny Senior” w Gryficach.
  • „Aktywny i Bezpieczny Senior” w Gryficach.
  • „Aktywny i Bezpieczny Senior” w Gryficach.