Aktualności

Policjant z Trzebiatowa zatrzymał nietrzeźwego kierowcę w czasie wolnym od służby

Wracając do domu po zakończonej służbie nocnej funkcjonariusz Komisariatu Policji w Trzebiatowie zatrzymał na terenie powiatu kołobrzeskiego nietrzeźwego kierowcę samochodu marki Renault. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie 77 - latka ponad 2 promile alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany w trybie przyśpieszonym i trafił do policyjnego aresztu

Do zdarzenia doszło  na jednej z dróg w powiecie kołobrzeskim. Wracając po służbie nocnej w noworoczny poniedziałek, swoim prywatnym samochodem policjant Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego  Komisariatu Policji w Trzebiatowie zauważył jadący przed nim samochód osobowy marki Renault.


Pojazd poruszał się całą szerokością drogi stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. W związku z podejrzanym sposobem jazdy, który mógł wskazywać na to, iż kierowca znajduje się pod wpływem alkoholu, policjant niezwłocznie przystąpił do działania i umiejętnie manewrując swoim pojazdem zatrzymał samochód Renault.

Podczas rozmowy i prób rozpytania się kierowcy na okoliczność jego niebezpiecznego zachowania się na drodze, funkcjonariusz wyczuł od  77 – letniego mieszkańca powiatu kołobrzeskiego won alkoholu z ust. Nietrzeźwy kierowca próbował podjąć próby ucieczki z pojazdu jednak został obezwładniony i przekazany policjantom z Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu a następnie  zatrzymany i przewieziony do policyjnego aresztu.


Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości grozi mu do 2 lat więzienia i wysokie kary finansowe. Teraz o losie mężczyzny zdecyduje sąd.
    

podkom. Zbigniew Frąckiewicz/AG