Aktualności

Możesz zapłacić mandat karny kartą płatniczą.

Policjanci gryfickiej drogówki zostali wyposażeni w terminale płatnicze. Teraz osoba ukarana mandatem karnym może opłacić grzywnę za wykroczenie przy użyciu karty płatniczej, bez ponoszenia dodatkowych kosztów i nie tracąc czasu.

Policjanci z gryfickiej drogówki zostali wyposażeni w terminale płatnicze, co umożliwia osobom ukaranym w drodze mandatu karnego na uiszczenie grzywny na miejscu interwencji przy użyciu swojej karty płatniczej bez ponoszenia dodatkowych kosztów np. związanych z opłatami za przelew, a także pozwoli oszczędzić czas bez konieczności np. udania się na pocztę czy do banku.

Taką formę płatności za grzywnę w drodze mandatu karnego umożliwiło Rozporządzenie Prezesa Rady Ministrów z 4 września 2017 r.

Podczas kontroli drogowej, w sytuacji gdy osoba, która popełniła wykroczenie nie skorzysta z prawa do odmowy przyjęcia mandatu gotówkowego lub kredytowanego, funkcjonariusz posiadający na wyposażeniu terminal, poinformuje ukaranego o możliwości uiszczenia grzywny w formie bezgotówkowej np. karta płatniczą lub smartfona (BLIK)./art. 98 par.3 Ustawy Kodeks Postępowania w Sprawach o Wykrczenia/.

W naszym powiecie z takiej formy płatności grzywny za popełnione wykroczenie skorzystało już 5 osób.