Wspólne działania w trosce o osoby bezdomne. - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Aktualności

Wspólne działania w trosce o osoby bezdomne.

Niskie temperatury to zagrożenia, na które narażone są osoby bezdomne. Dzielnicowi z Gryfic wspólnie ze Strażą Miejską oraz pracownikiem socjalnym Ośrodka Pomocy Społecznej sprawdzali miejsca przebywania osób bezdomnych w Gryficach.

Altanki działkowe, pustostany, piwnice a także tereny kolei były sprawdzane pod kątem obecności osób bezdomnych celem zapewnienia im bezpieczeństwa.

Od pewnego czasu również na terenie naszego powiatu panują niskie temperatury, które nie tylko są uciążliwe dla mieszkańców i stanowią pewne utrudnienia i zagrożenia na drodze ale mogą być śmiertelnie niebezpieczne dla osób bez dachu nad głową, które żyją po prostu na ulicy.

Aby człowiek umarł z wychłodzenia wystarczą już niskie temperatury „plusowe”, składa się na to także wiele czynników takich jak np. alkohol, osłabienie i wycięczenie organizmu.

W związku z ciężkimi warunkami pogodowymi dzielnicowi z Gryfic wspólnie ze Strażą Miejską oraz pracownikiem socjalnym Ośrodka Pomocy Społecznej w Gryficach, w ubiegły czwartek sprawdzali miejsca przebywania osób bezdomnych.

Oprócz ciepłego napoju w postaci herbaty, którą przygotował OPS, każda osoba bezdomna mogła otrzymać pomoc w rozwiązaniu swojej trudnej sytuacji a także uzyskać informację m.in. o miejscach noclegowych na terenie miasta i powiatu.