Aktualności

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał sprawcę włamań.

Mężczyzna podejrzewany o dokonanie włamań do domów na terenie Gminy Trzebiatów został zatrzymany przez policjanta w czasie wolnym od służby. 35-latek usłyszał już zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem. Za to przestępstwo grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

W czwartek o włamaniu do domu mieszkalnego na terenie Gminy Trzebiatów powiadomili policję pokrzywdzeni. Łupem sprawcy padł sprzęt elektroniczny oraz złota i srebrna biżuteria.

W piątek w godzinach rannych w czasie wolnym od służby policjant z Komisariatu Policji w Trzebiatowie jadąc ulicą swoim samochodem zauważył 35-letniego mieszkańca Gminy Trzebiatów, znanego policji z wcześniej popełnianych przez niego przestępstw m.in. kradzieży i kradzieży z włamaniem, który niósł opasłe reklamówki.

W związku z nietypowym i bardzo nerwowym zachowaniem mężczyzny, funkcjonariusz postanowił sprawdzić i ustalić powód takiego zachowania. Podczas rozmowy mężczyzna okazał przedmioty, które miał przy sobie i próbował wprowadzić w błąd policjanta co do okoliczności, w których wszedł w ich posiadanie przedstawiając wymyśloną historyjkę. Po sprawdzeniu okazało się, że przedmioty, które posiadał pochodzą z włamania. Podczas wyjaśnień i prowadzonych czynności przez policjanta w Komisariacie, funkcjonariusz dowiedział się,że zostało właśnie zgłoszone kolejne włamanie do domu na terenie gminy, a mężczyzna posiadał przy sobie skradzione przedmioty tj elektronarzędzia a także elementy miedziane instalacji hydraulicznej.

35-latek został zatrzymany i usłyszał zarzuty dokonania kradzieży z włamaniem oraz przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Dzięki dużemu zaangażowaniu policjanta, jego dociekliwości i skrupulatności, mężczyzna usłyszał także zarzuty dokonania kradzieży wyrobów tytoniowych i alkoholu z jednego ze sklepów na terenie Trzebiatowa do jakiej doszło w 2017 roku, i do której także się przyznał.

Za popełnione przestępstwa mężczyzna odpowie przed sądem, grozi mu za to kara do 10 lat pozbawienia wolności.