Aktualności

Trwa "Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem"

Od 19.02.2018 policjanci z Gryfic pełnią dyżur informacyjny w ramach "Tygodnia Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem" w godz 9:00 - 13:00 do 25.02.3018 r. w budynku Komendy Powiatowej Policji w Gryficach przy ul. Mickiewicza 19

Tydzień Pomocy Osobom Pokrzywdzonym Przestępstwem, który w tym roku trwa od 19 do 25otwiera się w nowym oknie lutego, to kolejna edycja akcji koordynowanej przez Ministerstwo Sprawiedliwości. Związana jest ona z ustanowieniem dnia 22 lutego Dniem Ofiar Przestępstw. Stało się tak na mocy ustawy z 2003 roku, która wskazała na potrzebę stałego monitorowania sytuacji osób pokrzywdzonych przestępstwem oraz działań podejmowanych na rzecz poprawy ich położenia.

Obchody Tygodnia mają zwrócić uwagę na potrzeby ofiar przestępstw oraz przynieść potrzebującym skuteczną pomoc. Taką pomocą będą bezpłatne porady prawne oraz psychologiczne udzielane w sądach, prokuraturach, komendach policji, a także w siedzibach prawniczych samorządów zawodowych i organizacji pozarządowych. Porad udzielą prokuratorzy, asystenci sędziów, referendarze, adwokaci, radcowie prawni, aplikanci, psycholodzy, kuratorzy sądowi oraz inni specjaliści w całej Polsce.

Zapraszamy również wszystkie osoby zainteresowane do Komendy Powiatowej Policji w Gryficach do 25.02.2018 r. wyłącznie,  w godz 9:00 - 13:00. W tych godzinach pelniony będzie dyżur informacyjny.

 

 

źródło: http://www.czestochowa.so.gov.pl/ZF