Policjanci z Rewala zatrzymali sprawcę włamania. - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Aktualności

Policjanci z Rewala zatrzymali sprawcę włamania.

Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rewalu zatrzymali 22-letniego mieszkańca Gminy Rewal podejrzewanego o dokonanie włamania do sklepu. Młody mężczyzna usłyszał zarzuty dokonania usiłowania kradzieży z włamaniem oraz zarzut kradzieży z włamaniem i gróźb karalnych. Za te przestępstwa grozi mu do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło w dniu 28 lutego br. w jednej z miejscowości nadmorskiej, na terenie Gminy Rewal. Właściciel sklepu powiadomił policję o włamaniu do sklepu i kradzieży laptopa, pieniędzy oraz innych przedmiotów.

Mundurowi niezwłocznie zajęli się tą sprawą i dzięki poczynionym ustaleniom, w niespełna kilka minut po zdarzeniu dokonali zatrzymania 22–latka, który posiadał przy sobie skradzione przedmioty.

W toku dalszych czynności policjanci ustalili, że 22-latek dzień wcześniej również próbował włamać się do tego samego sklepu.

Mężczyzna usłyszał zarzuty usiłowania kradzieży z włamaniem, dokonania kradzieży z włamaniem oraz kierowanie gróźb karalnych pod adresem pokrzywdzonego i przyznał się do zarzucanych mu czynów.

Za swoje zachowanie 22–latek odpowie przed sądem, grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.