Aktualności

Wyróżnienia i nagrody dla policjantów z Gryfic i Trzebiatowa.

Wczoraj Komendant Wojewódzki Policji w Szczecinie, Pan insp. Jacek Cegieła wyróżnił nagrodami pieniężnymi 50 policjantów z całego garnizonu zachodniopomorskiego. Wśród nagrodzonych za wzorową postawę, zaangażowanie i profesjonalizm w realizacji powierzonych obowiązków było 4 policjantów z Gryfic.

Wczoraj szef zachodniopomorskiego garnizonu, Pan insp. Jacek Cegieła wręczył 50 policjantom nagrody pieniężne, dziękując im w ten sposób za zaangażowanie, wzorowe wykonywanie obowiązków służbowych i profesjonalizm.

Wśród nagrodzonych policjantów było 3 policjantów z Gryfic oraz jeden funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Trzebiatowie.

Policjanci Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego z KPP w Gryficach tj st. post. Przemysław Kunda oraz post. Tomasz Daniel zostali nagrodzeni za wzorową postawę, rzetelność i zaangażowanie co doprowadziło do uratowania mężczyzny, który próbował odebrać sobie życie przy użyciu noża dokonując samookaleczeń. Policjanci obezwładnili mężczyznę odebrali mu nóż oraz udzielili pierwszej pomocy.

Policjant Zespołu Patrolowo – Interwencyjnego z KP w Trzebiatowie sierż szt. Robert Blachura w czasie wolnym od służby jadąc swoim prywatnym samochodem zatrzymał nietrzeźwego kierowcę samochodu marki Renault, który prowadząc samochód wjeżdżał na przeciwległy pas ruchu a ponadto przewoził w samochodzie dwóch pasażerów. Policjant w umiejętny sposób tak kierował swoim samochodem, ze w konsekwencji doprowadził do zatrzymania samochodu Renault a następnie obezwładnił i zatrzymał nietrzeźwego kierowcę.

Wśród nagrodzonych funkcjonariuszy znaleźli się również oficerowie prasowi m.in. z Komendy Miejskiej w Świnoujściu, Komendy Powiatowej Policji w Kołobrzegu oraz Komendy Powiatowej Policji w Gryficach. Pan insp. Jacek Cegieła podziękował im za dyspozycyjność, zaangażowanie przy obsłudze medialnej wydarzeń oraz kreowanie pozytywnego wizerunku zachodniopomorskiej Policji.

Wręczenie nagród wyróżnionym policjantom odbyło się w obecności przełożonych tych funkcjonariuszy. Na spotkaniu policjantów powiatu gryfickiego z Komendantem Wojewódzkim Policji w Szczecinie obecny był Pan insp. Krzysztof Boguszewicz Komendant Powiatowy Policji w Gryficach