Aktualności

„Pies na mojej drodze” - spotkanie z przewodnikiem i psem policyjnym Fado.

Dzisiaj Zespół Szkół Publicznych w Karnicach odwiedził przewodnik psa służbowego razem z psem policyjnym Fado. Oprócz rozmów na temat zasad bezpieczeństwa podczas kontaktu z obcym psem, uczniowie szkoły mogli zobaczyć pokaz tresury oraz ćwiczeń z zakresu posłuszeństwa, pokonywania przeszkód obrony przewodnika i pościg.

Dzisiaj Zespół Szkół Publicznych w Karnicach odwiedził policyjny pies Fado wraz ze swoim przewodnikiem oraz policjantami z Gryfic. Tematem głównym spotkania było bezpieczeństwo podczas kontaktu z nieznajomym czworonogiem. Mundurowi rozmawiali z uczniami o zasadach zachowania się i postępowania podczas kontaktu lub ataku agresywnego psa.

Uczniowie w praktyczny sposób mogli przekonać się i dowiedzieć jakich zachowań należy unikać w kontakcie z nieznajomym psem, a także jak reagować na określone zachowania zwierzęcia.

Przewodnik psa w ciekawy sposób opowiadał o swoim pupilu, współpracy oraz codziennym życiu. Uczestnicy mogli dowiedzieć się, jak przebiega 5-miesięczne szkolenie policyjnego psa. Podczas spotkania policjant zaprezentował pokaz tresury, ćwiczeń z posłuszeństwa, pokonywania przeszkód oraz obrony przewodnika i symulowany pościg.

Uczestnicy poznali również informacje na temat policyjnego psa Fado, który jest dwuletnim psem patrolowo-tropiącym, rasy owczarek niemiecki, wyszkolonym do działań bez kagańca a jego specjalnością jest m.in. tropienie śladów ludzkich, przeszukania terenu i pomieszczeń.

Uwieńczeniem spotkania było wspólne zdjęcie oraz wręczenia pamiątkowego obrazu, narysowanego przez dzieci, przedstawiającego Fado oraz jego przewodnika.