Aktualności

Policjanci z psem tropiącym odwiedzili przedszkole

W dniu dzisiejszym tj. 19 marca 2018 roku w przedszkolu publicznym nr 2 w Gryficach pojawił się nietypowy policjant. Prezentacja umiejętności czworonogiego funkcjonariusza spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, a przy wspaniałej zabawie wszyscy uczestnicy spotkania mieli okazję przypomnieć sobie podstawowe zasady bezpieczeństwa.

19 marca br. odbyło się niezwykłe spotkanie policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach z psem policyjnym. Podczas spotkania przedszkolaki dowiedziały się o tym jak bezpiecznie poruszać się po drogach, podróżować samochodem, bawić w domu oraz w przedszkolu. Stróże prawa ostrzegali też dzieci przed osobami nieznajomymi, z którymi nie wolno rozmawiać oraz wpuszczać ich do domu. Jednak na tym spotkaniu największą „gwiazdą” był „Fado” pies patrolowo-tropiący. „Fado” pod kierownictwem swojego opiekuna zaprezentował swoje umiejętności i wysoki stopień wyszkolenia – tresury. Przedszkolaki z wielkim zainteresowaniem przyglądały się, jak pies reaguje na komendy policjanta.
Spotkanie dla dzieci było bardzo atrakcyjne, gdyż miały okazję zobaczyć nieco innego pracownika policji- psa. Ponadto przewodnik psa omówił jakie zadanie ma do spełnienia pies policyjny na służbie. Mamy nadzieję że dzieci na długo będą pamiętały tą nietypową wizytę.