Sprawcy napadu w Rogowie zatrzymani. - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Aktualności

Sprawcy napadu w Rogowie zatrzymani.

W piątek Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy wobec 33-letniego mężczyzny i 23-letniej kobiety, mieszkańców woj. śląskiego podejrzewanych o dokonanie m.in. napadu w Rogowie. Oboje podejrzewani są o dokonanie szeregu podobnych przestępstw na terenie kraju, za które grożą wysokie kary pozbawienia wolności. Sprawa ma charakter rozwojowy.

Przypomnijmy, że do zdarzenia doszło w ubiegły poniedziałek, tj. 12 marca br. w godzinach rannych, w Rogowie.

Do kobiety podszedł młody mężczyzna, który wyciągnął przedmiot przypominający broń palną i zażądał kluczyków od samochodu . Następnie po uzyskaniu kluczyków od pojazdu odjechał samochodem marki VW Passat. Z mężczyzną była również młoda kobieta.

W związku z zaistniałą sytuację policjanci niezwłocznie przystąpili do działania. Podczas prowadzonych czynności mundurowi z Trzebiatowa na jednym z parkingów w Rogowie znaleźli samochód marki VW Golf, którego stan wskazywał na to, iż może on pochodzić z kradzieży dokonanej przez wyżej wymienione osoby.

W wyniku prowadzonych w sprawie działań, a także dzięki materiałom i zabezpieczonym dowodom , kryminalni z Trzebiatowa przy współpracy z policjantami z powiatu cieszyńskiego w woj. śląskim wytypowali sprawców napadu.

14 marca br. oboje zostali zatrzymani w powiecie cieszyńskim przez policjantów z Komisariatu Policji w Skoczowie i Komendy Powiatowej Policji w Cieszynie ,a następnie przetransportowani do Komendy Powiatowej Policji w Gryficach oraz do Prokuratury Rejonowej w Gryficach, gdzie Prokurator przedstawił zatrzymanym zarzuty i przesłuchał ich w charakterze podejrzanych.

33-latek usłyszał szereg zarzutów tj. dokonania dwóch kradzieży z włamaniem, rozboju przy użyciu broni gazowej a także kradzieży rozbójniczej i przyznał się do zarzucanych mu czynów. 23-letnia kobieta usłyszała dwa zarzuty tj. kradzieży z włamaniem, do których przyznała się tylko w części. W przeszłości oboje byli notowani za przestępstwa przeciwko mieniu.

Na podstawie materiału dowodowego, Prokurator Prokuratury Rejonowej w Gryficach, który prowadzi w przedmiotowej sprawie śledztwo, wystąpił z wnioskiem do sądu o zastosowanie środka zapobiegawczego w postaci tymczasowego aresztowania.

W piątek tj 16 marca br., Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec 33-letniego mężczyzny oraz 23-letniej kobiety środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Sprawcom za popełnione przestępstwa grożą wysokie kary pozbawienia wolności.

Sprawa ma charakter rozwojowy.