Aktualności

„BEZPIECZNY WEEKEND” WIELKANOC 2018 – BYŁO BEZPIECZNIE.

Od piątku policjanci ruchu drogowego z Gryfic pilnowali bezpieczeństwa na drogach powiatu gryfickiego. Mundurowi szczególną uwagę zwracali na stan trzeźwości kierujących, prędkość, a także stan techniczny pojazdów.

Od piątku mundurowi z gryfickiej drogówki prowadzili wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Policjanci sprawdzali stan trzeźwości kierowców, a także zwracali uwagę na stan techniczny i wyposażenie pojazdów.

Dzięki intensywnym działaniom policjantów tegoroczne święta można uznać za bezpieczne. W okresie od 30 marca do 2 kwietnia br. odnotowano tylko pięć kolizji drogowych, a policjanci wyeliminowali z ruchu 3 nietrzeźwych kierujących.

Choć długi, świąteczny weekend się skończył, policja wciąż apeluje o rozwagę do osób, które wracają do domów.

Niekorzystna aura, a także zmiany w natężeniu ruchu, na niektórych odcinkach dróg stanowią podstawę do zachowania czujności i zwiększenia uwagi na drodze dlatego tak ważne jest m.in. dostosowanie prędkości do warunków panujących na drodze, dbanie o właściwą kondycję psychofizyczną, a w szczególności zachowanie trzeźwości.