Policjanci z Gryfic pomogli nieprzytomnej kobiecie - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Aktualności

Policjanci z Gryfic pomogli nieprzytomnej kobiecie

Policjanci prewencji z Gryfic pomogli nieprzytomnej kobiecie. Dzięki szybkiej reakcji mundurowych i udzieleniu pomocy przedmedycznej 21-letnia kobieta trafiła do szpitala i odzyskała przytomność.

Podczas patrolowania Gryfic, jadąc ul. Nowy Świat, policjanci zauważyli stojący przed przejazdem kolejowym samochód Volkswagen T4, z którego wybiegł roztrzęsiony mężczyzna wzywający pomocy.

Jak się okazało kierowca Volkswagena, jechał ze swoją partnerką do Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w związku ze złym samopoczuciem kobiety. W pewnym momencie 21- latka straciła przytomność i osunęła się z fotela pasażera.

Mundurowi niezwłocznie przystąpili do działania. W związku z podejrzeniem realnego zagrożenia życia i zdrowia kobiety przenieśli ją do radiowozu, a następnie przy użyciu sygnałów pojazdu uprzywilejowanego przewieźli do Szpitala Wojewódzkiego w Gryficach, cały czas monitorując funkcje życiowe i udrażniając drogi oddechowe poszkodowanej, po czym przekazali nieprzytomną kobietę personelowi szpitala.

Dzięki determinacji i zaangażowaniu policjantów - sierż. Bartosza Buraka oraz st. post. Przemysława Kundy, który ma już na swoim koncie cztery, skuteczne akcje ratowania życia i zdrowia ludzkiego, 21-letnia kobieta otrzymała na czas pomoc lekarską oraz odzyskała przytomność.

kom. Zbigniew Frąckiewicz/AG