Aktualności

Policjanci prewencji z Gryfic zapobiegli próbie samobójczej na moście w Gryficach.

Mundurowi z Gryfic zapobiegli próbie samobójczej. 27-letni mieszkaniec Gminy Gryfice chciał rzucić się z mostu do wody. Mężczyzna został doprowadzony do wytrzeźwienia, a następnie otrzymał specjalistyczną pomoc.

Do zdarzenia doszło w środę w nocy 26 lipca 2018 r. na moście betonowym w Gryficach. Policja w Gryficach została poinformowana o mężczyźnie, który stoi za barierą ochroną na moście i chce popełnić samobójstwo.

Po przybyciu na miejsce mundurowi zastali stojącego na mości 27-letniego mieszkańca Gminy Gryfice, który poinformował ich, że rzuci się do wody, jeśli spróbują do niego podejść. 27-latek był pobudzony i agresywny, policjanci na miejsce interwencji wezwali również pozostałe służby tj. pogotowie i straż pożarną.

Funkcjonariusze cały czas utrzymywali kontakt z mężczyzną i umiejętnie prowadzili rozmowy, prosząc go, aby ten zrezygnował ze swojego desperackiego zamiaru. Zachowanie 27-latka oraz jego agresywne zachowanie wykluczało możliwość siłowego podjęcia próby ściągnięcia go z mostu. Po kolejnych rozmowach mężczyzna zdecydował, że zejdzie z mostu, prosząc, aby mundurowi odsunęli się, po czym wskoczył na most i podjął ucieczkę w stronę parku miejskiego, po krótkim pościgu 27-latek został obezwładniony.

Jak się okazało, mężczyzna był w stanie nietrzeźwości a w związku z jego dotychczasowym zachowaniem, istniała obawa, że znów może podjąć prób odebrania sobie życia, dlatego został doprowadzony do policyjnego aresztu w celu wytrzeźwienia, a następnie otrzymał specjalistyczną pomoc.

Profesjonalne działanie gryfickich policjantów tj. st. sierż. Bartosza Buraka oraz sierż. Przemysława Kundy zapobiegło tragedii.