Aktualności

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał na gorącym uczynku dwóch włamywaczy.

W niedzielę policjant ruchu drogowego zatrzymał dwóch mężczyzn usiłujących włamać się do jednego z prywatnych domów w Trzebiatowie. Mężczyźni zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Grozi im do 10 lat więzienia.

Do zdarzenia doszło wieczorem w ubiegłą niedzielę. Będący po służbie funkcjonariusz ruchu drogowego z gryfickiej komendy uzyskał informację, że do jednego z domów w Trzebiatowie będącego w trakcie budowy próbuje wejść dwóch mężczyzn.

Policjant niezwłocznie przystąpił do działania i udał się we wskazane miejsce, a następnie po wejściu do domu obezwładnił intruzów, po czym przekazał ich mundurowym z Trzebiatowa.

37 i 38-latek zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Oboje usłyszeli zarzut usiłowania włamania i przyznali się do zarzucanego im czynu. Łupem włamywaczy padły elementy instalacji elektrycznej i hydraulicznej. Łączna wartość strat wyniosła ok. 4200 zł.

Za to przestępstwo grozi im do 10 lat więzienia. Zatrzymani mężczyźni byli notowani kryminalnie za przestępstwa przeciwko mieniu.