Tymczasowy areszt dla sprawcy rozboju - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Aktualności

Tymczasowy areszt dla sprawcy rozboju

Tymczasowy areszt dla sprawcy rozboju. We wtorek po południu mundurowi z Trzebiatowa zatrzymali 20-letniego mieszkańca Gminy Trzebiatów. Mężczyzna, posługując się nożem, zabrał 13-latkowi okulary oraz łańcuszek. Dzisiaj Sąd Rejonowy w Gryficach zastosował wobec 20-latka tymczasowy areszt na okres 3 miesięcy. Za to przestępstwo grozi mu kara od 3 do 15 lat więzienia.

We wtorek Policja w Gryficach otrzymała zgłoszenie, że na jednej z ulic w Trzebiatowie doszło do kradzieży okularów oraz łańcuszka. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Trzebiatowie niezwłocznie zajęli się tą sprawą. Jak ustalili policjanci, do 13-latka podszedł młody mężczyzna, który przy użyciu noża zażądał wydania okularów. Małoletni wydał sprawcy żądane przedmioty tj. okulary przeciwsłoneczne oraz łańcuszek, po czym ten wraz z łupem zbiegł z miejsca zdarzenia.

W toku prowadzonych działań, w wyniku dokonanych ustaleń policjanci zatrzymali 20-letniego mieszkańca Gminy Trzebiatów, który przyznał się do zarzucanego mu czynu, trafił do policyjnego aresztu.

podkom. Zbigniew Frąckiewicz