Aktualności

„50+” - kolejni kierowcy stracili prawa jazdy za prędkość.

Od początku września br., funkcjonariusze ruchu drogowego z Gryfic podczas prowadzonych kontroli prędkości ujawnili łącznie 5 kierujących, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Wszyscy stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Mundurowi apelują o rozwagę i zdrowy rozsądek – noga z gazu.

Od 1 września gryficka drogówka zatrzymała do kontroli drogowej 5 kierujących, którzy mieli „ciężką nogę”, czyli jechali z nadmierną prędkości. Wszyscy potracili uprawnienia na okres 3 miesięcy, a prędkość przekraczali w terenie zabudowanym.

Ostatnie dwa przypadki miały miejsce w ubiegłą niedzielę, gdzie funkcjonariusze podczas patrolowania dróg radiowozem nieoznakowanym, na terenie Gminy Gryfice zatrzymali do kontroli drogowej 39-letniego kierowcę Opla, który jechał przez teren zabudowy z prędkością 103 km/h. Oprócz utraty prawa jazdy na okres 3 miesięcy mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 400 złotych i 10 punktami karnymi.

Dwie godziny później los 39-latka, podzieliła 30-letnia kobieta, która jechała VW Passatem z prędkością 101 km/h, ona także straciła prawo jazdy na 3 miesiące i została ukarana 400 złotowym mandatem oraz 10 punktami karnymi.

W obu przypadkach podobnie jak w innych tego typu sytuacjach tłumaczenie było bardzo podobne tj. zamyśleniem lub pospiechem.

Przypominamy, że za przekroczenia dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym tj. powyżej 50 km/h, policjant ujawniający takie wykroczenie w trakcie prowadzonej kontroli drogowej obligatoryjnie zatrzymuje kierowcy dokument prawa jazdy. Po przesłaniu go do właściwego starosty zostaje wydana decyzja administracyjna skutkująca zatrzymaniem tego dokumentu za pierwszym razem na okres 3 miesięcy. Ujawnienie faktu ponownego kierowania pojazdem w powyższym 3 - miesięcznym okresie, oznacza jego wydłużenie do 6 miesięcy.

Kolejny raz, kiedy kierujący (w wydłużonym 6-miesięcznym okresie) zostaje zatrzymany za kierowanie pojazdem bez prawa jazdy, skutkuje zaś cofnięciem uprawnień.

Policja apeluje o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku na drodze.