Aktualności

Bezpieczna droga do szkoły z gryfickimi policjantami

Gryficcy policjanci jak co roku we wrześniu w placówkach oświatowych na terenie gminy Gryfice przeprowadzali działania w związku z coroczną akcją pn."Bezpieczna droga do szkoły" .

W ramach akcji funkcjonariusze podejmowali wzmożone działania w rejonach szkół oraz przedszkoli zwracając szczególną uwagę na bezpieczeństwo najmłodszych. Podczas działań przeprowadzano kontrolę autobusów, którymi dzieci były dowożone do szkół. Zwracano uwagę na to czy pojazdy są sprawne technicznie i prawidłowo wyposażone. Policjanci kontrolowali także uprawnienia kierowcy autobusów oraz stan trzeźwości oraz czy dzieci przewożone są pod okiem opiekuna.

Funkcjonariusze w ramach akcji przeprowadzili prelekcję w szkołach oraz przedszkolach gdzie rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie. O tym na co zwrócić uwagę w czasie przechodzenia przez ulicę, jakie zasady obowiązują podczas przewożenia dzieci samochodem i jak należy zachować się jeżdżąc rowerem. W spotkaniach uczestniczyli również dzielnicowi poszczególnych rejonów służbowych. 

Dzieci uczestniczące w spotkaniach z dużym zainteresowaniem słuchały rad i wskazówek policjantów. Dzieci od policjantów otrzymały elementy odblaskowe w postaci zawieszek oraz opasek na rękę i pamiątkowe pieczątki z policyjnym gryfusiem na rękę.