BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z MRÓWKĄ I POLICJĄ - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Aktualności

BEZPIECZNA DROGA DO SZKOŁY Z MRÓWKĄ I POLICJĄ

Jak prawidłowo przechodzić przez ulice, jak zachowywać się w pobliżu jezdni, jak bezpiecznie podróżować samochodem - te i inne zagadnienia były tematem spotkania dla przedszkolaków z oddziałów przedszkolnych przy Szkole Podstawowej nr 3 w Gryficach . Informacje o bezpiecznym zachowaniu na drodze przygotowali gryficcy policjanci i przedstawiciele marketu "Mrówka".

Spotkanie pod nazwą "Bezpieczna droga do szkoły z Mrówką" polegała na przypomnieniu i utrwaleniu najmłodszym prawidłowych zasad przechodzenia przez jezdnię. Dzieci podczas spotkania dowiedziały się między innymi, że nie można przejeżdżać rowerem przez przejście dla pieszych, a także jak niebezpieczna dla pieszych jest jazda bez włączonych świateł w pojazdach. Policjanci przypomnieli im tez jak bezpiecznie podróżować samochodem. Przedszkolaki zobowiązały się do przestrzegania wszystkich zasad i przekazania ich innym uczestnikom ruchu drogowego, zwłaszcza rodzicom.

Na zakończenie lekcji dzieci odebrały od Pana Mrówki zawieszki odblaskowe do plecaków oraz opaski na rękę i obiecały nosić dla własnego bezpieczeństwa.