Policjanci z Gryfic podczas ćwiczeń Anakonda 18 - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Aktualności

Policjanci z Gryfic podczas ćwiczeń Anakonda 18

W dniu 15 listopada 2018r. w ramach sojuszniczych ćwiczeń obronnych Anakonda - 18 w jednym z epizodów pn. „Sarex-18/II” uczestniczyli zachodniopomorscy policjanci oraz policjanci z gryfickiej komendy. Razem z innymi służbami współdziałali w symulacji katastrofy o charakterze masowym w okolicach miejscowości Mrzeżyno.

Policjanci z zachodniopomorskiego garnizonu, a w tym również z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach i Komisariatu Policji w Trzebiatowie doskonalili współdziałanie z Siłami Zbrojnymi RP i służbami ratowniczymi. Ich działania podczas ćwiczeń polegały głównie: na zabezpieczeniu miejsca katastrofy, zabezpieczeniu dróg dojazdu do tego miejsca, wsparcie w prowadzonej akacji poszukiwawczo – ratowniczej oraz przeprowadzenia czynności procesowych pod nadzorem prokuratora w miejscu zdarzenia m.in. oględzin i zabezpieczenia śladów kryminalistycznych. W ćwiczeniach udział brali Prokuratorzy z Prokuratury Rejonowej w Gryficach.

Celem przeprowadzonych ćwiczeń było doskonalenie umiejętności współdziałania kluczowych organów dowodzenia w sytuacji katastrofy o charakterze masowym i wymiany informacji między przedstawicielami służb odpowiedzialnymi za bezpieczeństwo.

Zespól Prasowy KWP w Szczecinie / IK/ZF.