BEZPIECZNE FERIE Z GRYFICKĄ POLICJĄ - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Aktualności

BEZPIECZNE FERIE Z GRYFICKĄ POLICJĄ

Jak bezpiecznie spędzić ferie? Jakich miejsc unikać? - to niektóre z pytań, na które odpowiadali gryficcy policjanci podczas spotkania z dziećmi i młodzieżą przed zimowym wypoczynkiem. W ramach działań „Bezpieczne ferie 2019” funkcjonariusze rozmawiali z najmłodszymi o bezpieczeństwie. Wszystko po to, by nasze pociechy podczas ferii bezpiecznie wypoczęły, a po 2 tygodniach beztroski całe i zdrowe wróciły do szkoły.

Policjanci z Gryfic włączyli się w działania ogólnopolskiej akcji "Bezpieczne ferie 2019". Podczas spotkań które odbyły się w szkołach na terenie powiatu gryfickiego jeszcze przed zimowym odpoczynkiem policjanci rozmawiali o zasadach bezpieczeństwa w trakcie zimowych zabaw i bezpiecznym spędzaniu wolnego czasu. Podczas spotkań z dziećmi dowiedziały się one między innymi jak zachowywać się w kontakcie z nieznajomymi, jak unikać zagrożeń w Internecie, a także jak być asertywnym w przypadku zaproponowania zażycia narkotyków, dopalaczy, alkoholu czy papierosów. Spotkania te mają na celu uświadamianie młodym ludziom o istniejących zagrożeniach oraz sposobach ich unikania.

W spotkaniu które odbyło się w Gryficach na hali widowiskowo-sportowej uczestniczył policyjny pies Fado wraz z przewodnikiem, który cieszył się ogromnym zainteresowaniem ze strony dzieci i był główną atrakcją spotkania. 
Funkcjonariusze, nie zapomnieli także o najmłodszych, którzy czas wolny w trakcie ferii spędzają na świetlicach wiejskich.