Aktualności

Obywatelska postawa godna naśladowania – pijany kierowca zatrzymany!

W sobotę wieczorem dzięki informacji uzyskanej od innego uczestnika ruchu policjanci prewencji z Gryfic zatrzymali nietrzeźwego kierowcę Opla Vectry. Mężczyzna oprócz przestępstwa popełnił szereg wykroczeń i podczas próby zatrzymania uszkodził policyjny radiowóz.

  • kontrola trzeźwości
    kontrola trzeźwości

W sobotę wieczorem policjanci patrolujący ulice Gryfic otrzymali informację od innego uczestnika ruchu, że drogą jedzie Opel Vectra, którego kierowca może być pod wpływem alkoholu.

Funkcjonariusze niezwłocznie zajęli się tą sprawą i podjęli próbę przeprowadzenia kontroli drogowej wskazanego pojazdu. Kierowca Vectry nie zatrzymał się jednak do kontroli drogowej pomimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych wysyłanych przez policyjny radiowóz. Podczas kolejnej próby zatrzymania Opl Vectra uderzył w bok radiowozu i dopiero wtedy zatrzymał się.


Badanie trzeźwości policyjnym alkomatem wykazało u kierowcy 2,42 promila alkoholu w wydychanym powietrzu a 29 – latek trafił do policyjnego aresztu. Teraz mężczyzna odpowie za przestępstwo kierowania samochodem w stanie nietrzeźwości za co grozi do 2 lat więzienia i szereg wykroczeń m.in. spowodowania kolizji drogowej, nie zatrzymania się do kontroli, kierowania pojazdem bez wymaganych uprawnień i dokumentów.

O dalszych losach mężczyzny zdecyduje sąd. Na szczególne uznanie zasługuje osoba, która powiadomiła policjantów o całej sytuacji.

Pamiętajmy, że w takich przypadkach nasza czujność i stanowcza reakcja może uratować czyjeś zdrowie a nawet życie.

 

podkom. Zbigniew Frąckiewicz