PROJEKT PROFILAKTYCZNY #donthejt - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Aktualności

PROJEKT PROFILAKTYCZNY #donthejt

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach w dniu 18 listopada 2019 roku wzięli udział w warsztatach w ramach projektu przeciwko hejtowi i mowie nienawiści wśród młodzieży.

Warsztaty odbyły się w Liceum Ogólnokształcącym im. Bolesława Chrobrego w Gryficach przy ul. Wałowej 18, w których brały udział wszyscy uczniowie klas I.

Projekt „#donthejt”, ukierunkowany jest na uświadomienie młodych ludzi w tematyce dotyczącej hejtu i mowy nienawiści. Warsztaty przeprowadzone były przez studentów Uniwersytetu Szczecińskiego w ramach rządowego programu ograniczenia przestępczości i aspołecznych zachowań „Razem bezpieczniej” im. Władysława Stasiaka.

Spotkanie które odbyło się na czterech godzinach lekcyjnych i cieszyło się dużym zainteresowaniem oraz ogromną aktywnością uczniów biorących udział w warsztatach. Forma w jakich zostały one przeprowadzone, umożliwiała spojrzenie na problem hejtu zarówno z punku widzenia ofiary jak i sprawcy.

Podczas spotkania funkcjonariusz Policji przedstawił problem od strony prawa, wskazując na brak przyzwolenia na hejt i mowę nienawiści – nie tylko w internecie, a tym samym uświadamiając młodych ludzi, że sprawca takich zachowań nie jest bezkarny.