Stracili prawo jazdy za prędkość. - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Aktualności

Stracili prawo jazdy za prędkość.

W miniony weekend policjanci ruchu drogowego zatrzymali trzy prawa jazdy kierującym, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h. Teraz przez trzy miesiące będą musieli korzystać z alternatywnych sposobów przemieszczania się.

Prędkość wciąż znajduje się w czołówce głównych przyczyn wypadków drogowych i tragedii na drodze. Dla niektórych osób nie ma to jednak najmniejszego znaczenia.

W sobotę podczas pełnienia służby na drodze policjanci ruchu drogowego z Gryfic zatrzymali trzech kierujących pojazdami, którzy przekroczyli dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 50 km/h.

Rekordzista, 60 letni mieszkaniec Gminy Gryfice - kierowca mercedesa, przekroczył dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 72 km/h jadąc z prędkością 122 km/h.

Policjanci wyeliminowali z ruchu jeszcze dwóch amatorów prędkości tj. 39-letiego mieszkańca Gminy Karnice, który swoim samochodem marki Kia Ceed pędził przez miejscowości z prędkością 119 km/h oraz 45-letnią mieszkankę Gminy Płoty, kierującą VW Golfem, która w terenie zabudowanym poruszała się z prędkością 114 km/h.

Mundurowi ukarali amatorów prędkości mandatami karnymi w wysokości 400 zł i 10 punktami karnymi. Dodatkowo kierujący samochodem marki Kia Ceed został ukarany mandatem karnym w wysokości 50 zł za kierowanie pojazdem bez wymaganych dokumentów.

Wszyscy tłumaczyli się pośpiechem w związku z konieczności załatwienia ważnych spraw lub nieuwagą zapominając o tym, że zdrowie i życie jest najważniejsze.

 

podkom. Zbigniew Frąckiewicz