Stracili prawo jazdy na trzy miesiące - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Aktualności

Stracili prawo jazdy na trzy miesiące

W weekend dwie osoby straciły prawo jazdy za prędkość. Pomimo ograniczeń w przemieszczaniu się, zmniejszenia się ruchu kołowego i pieszych na drodze, niektórzy kierowcy za nic mieli ograniczenia prędkości. Policja prosi o rozwagę i zachowanie zdrowego rozsądku.

W miniony weekend policjanci ruchu drogowego z Gryfic zatrzymali dwa prawa jazdy kierującym, którzy w terenie zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość o ponad 50 km./h.

Choć sytuacja związana z epidemią jest uciążliwa, to należy mieć na uwadze, że nic niezwalania nas od przestrzegania przepisów prawa. Zmniejszenie ruchu pieszych na drodze i ograniczony ruch pojazdów to wcale nie powód, aby łamać obowiązujące przepisy i np. nie stosować się do ograniczeń prędkości.

Policjanci z Gryfic oprócz szeregu dodatkowych zadań i obowiązków związanych z epidemią koronawirusa dbają również o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu gryfickiego, także tych, którzy poruszają się po drogach naszego powiatu i stanowczo reagują na wszelkie naruszenia przepisów prawa.

O tym, że do obowiązujących przepisów na drodze trzeba się stosować, przekonała się 28-letnia mieszkanka Gminy Gryfice, która kierując samochodem marki mercedes, przekroczyła dopuszczalną prędkość w terenie zabudowanym o ponad 58 km/h, za co została ukarana mandatem karnym w wysokości 400 zł i 10 punktami karnymi.

Kierująca nie posiadała przy sobie dokumentu prawa jazdy, za co również została ukarana mandatem karnym w wysokości 50 złotych.

Los 28-latki w sobotnie południe podzielił również 29-letni kierowca BMW, mieszkaniec Gminy Karnice, który przez teren zabudowany jechał z prędkością 119 km/h. Mężczyzna również został ukarany mandatem karnym w wysokości 500 zł i 10 punktami karnymi.

Zarówno 28-letnia kobieta, jak i 29-letni mężczyzna stracili prawa jazdy na 3 – miesiące.