Na podwójnym gazie wjechał w ogrodzenie - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Aktualności

Na podwójnym gazie wjechał w ogrodzenie

Policjanci prewencji z Gryfic zatrzymali kierowcę Opla, który w stanie nietrzeźwości wjechał w ogrodzenie na terenie jednej z miejscowości w Gminie Gryfice. Mężczyzna tłumaczył mundurowym, że wcześniej wypił dwa piwa, ale dobrze się czuł. Za to przestępstwo grozi mu do 2 lat wiezienia i wysokie kary finansowe.

Wczoraj po południu policja w Gryficach otrzymała zgłoszenie, że na terenie jednej z miejscowości w Gminie Gryfice kierowca samochodu osobowego marki Opel Astra wjechał w bramę ogrodzenia i uszkodził pozostałe przęsła.

Na miejscu interwencji okazało się, że kierowca Opla 30-letni mieszkaniec Gminy Gryfice, podczas manewru wyprzedzania innego pojazdu stracił panowanie nad Oplem i wjechał w ogrodzenie prywatnej posesji.

Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie 1.30 promila alkoholu. Funkcjonariusze zatrzymali nietrzeźwemu kierowcy także prawo jazdy.

30-latek przyznał, że wcześniej wypił dwa piwa, ale dobrze się czuł, dlatego postanowił sam wrócić do domu. Na szczęście w wyniku jego nieodpowiedzialnego zachowania nikomu nic się nie stało.

Za popełnione przestępstwo kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości i spowodowanie kolizji drogowej odpowie przed sądem.

Grozi mu do 2 lat więzienie, zakaz prowadzenia pojazdów i wysokie kary finansowe.

 

podkom. Zbiogniew Frąckiewicz