Aktualności

3 m-ce aresztu dla sprawcy zniszczeń samochodów i kradzieży sklepowych na terenie Gryfic

W sobotę Sąd Rejonowy w Gryficach aresztował na 3 m-ce 42-letniego mężczyznę, który pomalował sprayem samochody na terenie Gryfic, a także działając czynem ciągłym, dokonał kradzieży alkoholu w jednym ze sklepów na kwotę ponad 1800 zł. Mężczyzna odpowie również za szereg innych przestępstw.

14 maja br. w piątek właściciel jednego ze sklepów na terenie Gryfic poinformował policję, że agresywny mężczyzna, który dokonywał wcześniej kradzieży alkoholu, znajduje się przed sklepem.

Mundurowi niezwłocznie zajęli się tą sprawą i po przybyciu na miejsce zatrzymali agresywnego 42-latka.

Działania policjantów wydziału kryminalnego oraz analiza zebranego materiału dowodowego w tym m.in. zeznania świadków pozwoliły przedstawić mężczyźnie zarzuty dotyczące również zniszczenia mienia tj. pomalowania samochodów osobowych farbą, do jakiego doszło w nocy z 13 na 14 maja br. na terenie Gryfic.

42-letni mieszkaniec Gminy Gryfice usłyszał także zarzut czynnej napaści na funkcjonariusza publicznego, której dopuścił się w momencie jego zatrzymania przed sklepem.

Sąd Rejonowy w Gryficach na wniosek Prokuratora Rejonowego zastosował wobec 42-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres 3 miesięcy.

Za popełnione przestępstwa mężczyźnie grozi do 10 lat więzienia.

Sprawa zniszczeń samochodów poprzez pomalowanie ich farbą ma charakter rozwojowy, ponieważ 42-latek podejrzewany jest o dokonanie zniszczeń pojazdów na terenie Gryfic w kwietniu br.

 

podkom.Zbigniew Frąckiewicz