Aktualności

Na dożywotnim zakazie, pod wpływem, bez ubezpieczenia i przeglądu technicznego – nieodpowiedzialny kierowca zatrzymany przez policjantów z Gryfic

Wczoraj mundurowi z Gryfic zatrzymali j 38-letniego kierowcę Opla Corsy. Mieszkaniec Gminy Płoty kierował samochodem w stanie po użyciu alkoholu, na dożywotnim zakazie prowadzenia pojazdów mechanicznych, bez wymaganego ubezpieczenia oraz przeglądu technicznego pojazdu. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 

Wczoraj w godzinach popołudniowych policjanci prewencji z Gryfic zatrzymali do kontroli drogowej 38-letniego mieszkańca Gminy Płoty. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w organizmie mężczyzny 0,44 promila alkoholu.

 

Jak się okazało, mężczyzna kierował Oplem pomimo dożywotniego zakazu kierowania pojazdami mechanicznymi, który nie posiadał ważnego ubezpieczenia OC oraz przeglądu technicznego.

38-latek trafił do policyjnego aresztu i w trybie przyśpieszonym odpowie przed Sądem Rejonowym w Gryficach.

Za przestępstwo złamania zakazu sądowego grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka kara finansowa m.in. za brak ważnego ubezpieczenia OC, oraz kierowanie pojazdem w stanie po użyciu alkoholu.


Teraz o jego losie zdecyduje sąd.

 

podkom. Zbigniew Frąckiewicz