Aktualności

Policjant w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę

Funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego z Komendy Powiatowej Policji w Gryficach w czasie wolnym od służby zatrzymał nietrzeźwego kierowcę samochodu Audi A4. Badanie policyjnym alkomatem wykazało w jego organizmie 2.16 promila alkoholu. Za przestępstwo kierowania pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości 66-latkowi grozi do 2 lat wiezienia.

Skrajną nieodpowiedzialnością i bezmyślnością wykazał się 66-letni mieszkaniec Świnoujścia, który 26 czerwca br. prowadził samochód marki Audi A4, mając w organizmie 2.16 promila alkoholu.

Mężczyzna zatrzymał się w okolicach jednego ze sklepów spożywczych na terenie Gryfic. Samochód, którym kierował, posiadał wyraźne uszkodzenia karoserii oraz przebitą oponę.

Niecodzienny sposób zachowania mężczyzny wzbudził zainteresowanie policjanta, który przebywał w czasie wolnym od służby, tym bardziej że mimo widocznych uszkodzeń pojazdu i przebitej opony 66-latek próbował udać się w dalszą drogę.

Widząc to policjant, niezwłocznie przystąpił do działania, zatrzymał samochód i uniemożliwił mężczyźnie kontynuowanie dalszej jazdy, a następnie przekazał kierowcę oznakowanemu patrolowi policji.

 

podkom. Zbigniew. Frąckiewicz