Aktualności

W upalne dni zapewnij swoim zwierzętom właściwą opiekę. Nie pozwól krzywdzić zwierząt – kolejny spot zachodniopomorskiej Policji

Nie wszyscy podchodzą odpowiedzialnie do opieki nad zwierzakami mimo, że od kilku lat w okresie letnim ruszają kampanie i prezentowane są spoty, które uświadamiają właścicielom psów zagrożenie jakie niesie pozostawienie ich w samochodzie w upalne dni. Temperatura w nagrzanym aucie może nawet wynieść ponad 60 stopni a dużo mniejszy do człowieka zwierzak pozostawiony w takim środowisku nawet na kilkanaście minut bardzo cierpi. Jeśli więc widzisz psa zamkniętego w rozgrzanym aucie lub pozostawionego bez opieki w upalny dzień na słońcu bez dostępu do wody – reaguj. Spróbuj znaleźć właściciela, podaj zwierzęciu mu wodę.

Zachodniopomorska Policja przygotowała spot profilaktyczny pokazujący jeszcze inna sytuację nieodpowiedzialnego zachowania wobec psa w czasie upałów. Takie działanie może być kwalifikowane nawet jako znęcanie się nad zwierzęciem. Jest to przestępstwo zagrożone karą do trzech lat pozbawienia wolności.

Zapraszamy do obejrzenia spotu, który został stworzony we współpracy z Towarzystwem Wiedzy Powszechnej w Szczecinie w ramach projektu na 2019 rok „Wakacje z Wyobraźnią”. Całość przedsięwzięcia została dofinansowana z rządowego programu Razem Bezpiecznie im. Władysława Stasiaka na lata 2018-2020”.

Pliki do pobrania

  • 41.21 MB