Aktualności

EKOLOGICZNIE NA DWÓCH KÓŁKACH-GRYFICKA POLICJA PROMUJE BEZPIECZŃSTWO ROWERZYSTÓW NA DROGACH

Policjanci gryfickiej komendy podczas trwania sezonu letniego wzorem lat ubiegłych, aktywnie uczestniczą w kampanii pod nazwą „Ekologicznie na dwóch kółkach”. Działania te są skierowane głównie do osób, które poruszają się rowerem i mają na celu poprawę bezpieczeństwa użytkowników dróg poruszających się rowerem.

Głównym celem projektu jest zapewnienie bezpieczeństwa zachodniopomorskim rowerzystom oraz promowanie rowerów, jako ekologicznych środków transportu. W ramach kampanii zachodniopomorscy policjanci biorą udział w spotkaniach profilaktycznych, piknikach i rajdach rowerowych, podczas których omawiają kwestie związane z bezpieczeństwem pieszych i rowerzystów. Dla adresatów projektu zakupiono kamizelki odblaskowe, opaski samozaciskowe, lampki rowerowe i odblaski na koła.

W ramach realizowanej akcji „Ekologicznie na dwóch kółkach 2020 policjanci z Komendy PowiatowejPolicji w Gryficach przypominali rowerzystom podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drogach, rozdawali elementy odblaskowe oraz inne gadżety ufundowane przez sponsora.