WSPÓLNE KONTROLE POLICJI I SANEPIDU - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Aktualności

WSPÓLNE KONTROLE POLICJI I SANEPIDU

W tym tygodniu policjanci z gryfickiej komendy wraz z pracownikami Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gryficach prowadzili kontrole autobusów szkolnych pod kątem zachowania warunków epidemiologicznych w trakcie przewozu uczniów do placówek oświatowych. Funkcjonariusze sprawdzali czy przestrzegane są nakazy i zakazy. W trakcie działań policjanci przypominali o zasadach bezpieczeństwa m.in. o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz utrzymywania dystansu społecznego.

Funkcjonariusze z gryfickiej komendy nie ustają z działaniami mającymi na celu przeciwdziałanie rozprzestrzenianiu się wirusa COVID-19. Policjanci prowadzą wzmożone działania prewencyjno-kontrolne w zakresie przestrzegania obowiązujących obostrzeń. Mundurowi kontrolują placówki handlowo-usługowe oraz autobusy szkolne sprawdzając czy wszyscy pamiętają o używaniu maseczek i zachowaniu dystansu. 

Działania prowadzone są pod kątem minimalizacji skutków pandemii. Pamiętajmy nasze bezpieczeństwo zależy od odpowiedzialnego zachowania każdego z nas.