POLICYJNY POŚCIG W GRYFICACH - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Aktualności

POLICYJNY POŚCIG W GRYFICACH

    W dniu dzisiejszym policjanci Ruchu Drogowego KPP Gryfice podczas patrolowania ulicy Niechorskiej w Gryficach zauważyli pojazd m-ki Hyundai którego kierujący na widok radiowozu zawrócił po czym zaczął kierować się w stronę miejscowości Przybiernówko. Funkcjonariusze postanowili zatrzymać go do kontroli drogowej. Mężczyzna pomimo wyraźnych sygnałów świetlnych i dźwiękowych nie zatrzymał się i kontynuował brawurową jazdę naruszając po drodze liczne przepisy ruchu drogowego przekraczanie linii podwójnej ciągłej, nie stosowanie się do znaku B25 i inne.

    Policyjny pościg zakończył się dopiero w miejscowości Mojszewo gdzie kierujący Hyundaiem porzucił pojazd w zaroślach po czym zostawiając za sobą ślady udał się do swojego miejsca zamieszkania gdzie został zatrzymany przez policjantów oraz doprowadzony do KPP w Gryficach.

Badanie stanu trzeźwości oraz narkotesterem dało wynik negatywny. Mężczyzna nie posiadał przy sobie prawa jazdy.

   Kierujący 19 latek odpowie za niezatrzymanie się do kontroli drogowej oraz za wykroczenia jakie popełnił uciekając przed policjantami. Grozi mu nawet do 5 lat pozbawiania wolności.