Aktualności

Spotkania gryfickich policjantów z dziećmi w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły"

Policjanci z gryfickiej komendy w miesiącu wrześniu spotkali się z pierwszoklasistami uczęszczającymi do Szkół Podstawowych na terenie powiatu gryfickiego w ramach akcji "Bezpieczna droga do szkoły" . Podczas wizyty oprócz cennych porad dotyczących bezpieczeństwa, każde dziecko otrzymało element odblaskowy.

Od czasu rozpoczęcia roku szkolnego dnia policjanci z gryfikiej komendy prowadzili cykl spotkań odwiedzając uczniów szkół podstawowych na terenie miasta i powiatu gryfickiego.

Policjanci podczas wizyt zapoznawali najmłodszych z zasadami ruchu drogowego w ramach działań „Bezpieczna droga do szkoły”. Mundurowi omawiali podstawowe zasady bezpiecznego poruszania się po drodze oraz zapoznawali najmłodszych uczestników ruchu drogowego ze znakami drogowymi i numerami alarmowymi. Pokazywali także jak oznaczone są przejścia dla pieszych oraz co oznaczają kolory na sygnalizatorach.

Policjanci przypominali o obowiązku noszenia elementów odblaskowych, które zwiększają widoczność pieszego, a tym samym poprawiają jego bezpieczeństwo.

Mundurowi przekazali najmłodszym najważniejsze informacje dotyczące między innymi bezpiecznych zachowań na placu zabaw, a także reguły postępowania kiedy dziecko się zgubi lub gdy zaczepi je obca osoba.