Aktualności

Uroczyste przekazanie nowoczesnych Alkomatów i Blow 10

W dniu dzisiejszym w Urzędzie Miasta w Gryficach burmistrz Andrzej Szczygieł na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Gryficach insp. Krzysztofa Boguszewicz uroczyście przekazał 8 nowoczesnych urządzeń służących do kontroli stanu trzeźwości kierowców. Dzięki nowym, profesjonalnym urządzeniom w zaledwie kilkanaście sekund, w bezdotykowy sposób można sprawdzić stan trzeźwości.

Dzisiaj, 13 października br. Komendant Powiatowy Policji w Gryficach insp. Krzysztof Boguszewicz odebrał z rąk Burmistrza Miasta i Gminy Gryfic Andrzeja Szczygieł 8 urządzeń do badania stanu trzeźwości i Blow10.

Jest on szybkim i prostym w obsłudze bezkontaktowym (pomiar bez ustnika) wskaźnikiem obecności lub nieobecności alkoholu w wydychanym powietrzu. Jeśli funkcjonariusz stwierdzi za pomocą urządzenia, że kierowca jest pod wpływem alkoholu konieczne będzie zbadanie go na innym urządzeniu, które zmierzy ilość alkoholu w jego organizmie i posłuży za dowód w sprawie. Jeden cykl pomiarowy urządzenia zajmuje około 10 sekund w związku z czym policjant ma możliwość sprawdzenia w krótkim czasie dużej ilości kierujących. Jest to kolejne urządzenie wykorzystywane przez funkcjonariuszy w walce z tak poważnym zagrożeniem na drogach jak pijani kierujący.