„Bezpieczne Ferie 2021” w Powiecie Gryfickim - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Aktualności

„Bezpieczne Ferie 2021” w Powiecie Gryfickim

Mundurowi z Gryfic w ramach wykonywania zadań służbowych oraz ogólnopolskiej akcji „Bezpieczne Ferie 2021” informowali dzieci i młodzież na terenie powiatu gryfickiego o zasadach bezpiecznego wypoczynku w okresie przerwy zimowej. Funkcjonariusze rozmawiali również na temat bezpieczeństwa w ruchu drogowym z pieszymi oraz użytkownikami jednośladów, wręczając im elementy odblaskowe.

W niedziele policjanci z Gryfic podczas wykonywania obowiązków służbowych prowadzili działania w ramach akcji „Bezpieczne Ferie 2021”.

Choć sytuacja w całym kraju i na całym świecie jest trudna ze względu na panującą pandemię koronawirusa mundurowi z Gryfic, wykorzystują każdą okazję, aby przekazywać i przypominać informacje o bezpieczeństwie.

Przy zachowaniu reżimu sanitarnego dzielnicowi oraz policjanci ruchu drogowego z Gryfic spotykali się z dziećmi i młodzieżą z terenu powiatu, przekazując im cenne informacje w zakresie bezpiecznego wypoczynku podczas tegorocznych ferii zimowych.

Funkcjonariusze zwracali uwagę na zasady bezpieczeństwa podczas zabaw na śniegu takich jak np. niewybieganiu na drogę zza samochodów, budynków, ponieważ zimą droga hamowania pojazdu jest znacznie dłuższa, nierzucanie w kolegów śnieżkami zawierające kamienie lub inne ciężkie przedmioty.

Policjanci wskazywali także młodym ludziom na konieczność używania elementów odblaskowych, które znacznie poprawiają ich widoczność na drodze.

Cenne informacje były przekazywane także osobom dorosłym, pieszym oraz użytkownikom jednośladów w zakresie przepisów i zasad bezpiecznego poruszania się po drodze.

Funkcjonariusze ruchu drogowego także tym osobom wręczali kamizelki oraz elementy odblaskowe zwracając uwagę na obowiązek ich używania szczególnie po zmroku poza terenem zabudowanym.

 

 • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta który wręcza na drodze kamizelkę odblaskową rowerzyście w tle widać policyjny oznakowany radiowóz.
  „Bezpieczne Ferie 2021” w Powiecie Gryfickim
 • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta który wręcza na drodze kamizelkę odblaskową kobiecie stojącą przy drodze z rowerem w tle widać policyjny oznakowany radiowóz.
  „Bezpieczne Ferie 2021” w Powiecie Gryfickim
 • Zdjęcie przedstawia umundurowanego policjanta ruchu drogowego który przekazuje starszemu mężczyźnie, rowerzyście kamizelkę odblaskową.
  „Bezpieczne Ferie 2021” w Powiecie Gryfickim
 • Zdjęcie przedstawia umundurowanych policjantów tj policjanta dzielnicowego i policjantkę Zespołu ds Profilaktyki Społecznej Nieletnich i Patologii KPP w Gryficach oraz czworo małoletnich dzieci ubranych w otrzymane kamizelki odblaskowe w tle widać drogę i plac zabaw.
  „Bezpieczne Ferie 2021” w Powiecie Gryfickim