Międzynarodowy Tydzień Mediacji 2016 - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Gryficach

Aktualności

Międzynarodowy Tydzień Mediacji 2016

Mediacja to alternatywna forma rozwiązywania sporów, bo nie wszystkie sprawy muszą kończyć się w sądzie. W tym roku „Międzynarodowy Dzień Mediacji” przypada na dzień 20 października, natomiast tydzień mediacji odbędzie się w dniach od 18 do 22 października. Osoby zainteresowane zapraszamy na dyżury informacyjne.

Mediacja to próba doprowadzenia do ugodowego, satysfakcjonującego strony rozwiązania sporu na drodze dobrowolnych negocjacji prowadzonych przy udziale trzeciej osoby, neutralnego i bezstronnego mediatora, który wspiera przebieg negocjacji, łagodzi powstające napięcia i pomaga w dojściu do porozumienia.

Założenia tegorocznych obchodów „ Tygodnia Mediacji” będą opierać się na propagowaniu inicjatyw lokalnych , włączeniu lokalnych środowisk do działań prowadzonych przez prezesów sądów, koordynatorów ds. mediacji oraz sędziów, jak również współpracy pomiędzy ośrodkami mediacyjnymi a wymiarem sprawiedliwości.

/MS/

 

W dniach od 18 do 22 października w godz. od 9:00 do 14:00w Prokuraturze Rejonowej w Gryficach tj. w budynku Urzędu Skarbowego w Gryficach, przy ul. Niepodległości 54a, będzie pełniony dyżur informacyjny przez Prokuratora Prokuratury Rejonowej w Gryficach wspólnie z policjantem KPP w Gryficach.

Wszystkie osoby zainteresowane serdecznie zapraszamy.